Kiralama Koşulları | Perla Rent A Car Araç Kiralama

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

PERLA’DAN

Maximum Kartlılara

Taksit İmkanı

DETAY MAXIMUM KARTLILARA ÖZEL TAKSİT İMKANI!

ONLINE

Ödemede

%5 İndirim

DETAY ONLINE ÖDEMEDE %5 İNDİRİM FIRSATI

MİNİMUM KİRALAMA YAŞI

 • Ekonomik grup araçlar için 23 yaş
 • Orta grup araçlar için 25 yaş
 • Üst grup araçlar için 27 yaş
 • Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olma zorunluluğu bulunmaktadır.

ÖDEME YÖNTEMİ VE PROVİZYON UYGULAMASI

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Hem kira ücreti hem de ön provizyon, sadece kiracının (kendi adına) kredi kartı ile gerçekleşecektir, bunun dışında herhangi bir ödeme yöntemi geçerli değildir.

Kiracının kendi adına düzenlenmiş kredi kartına, kiraladıkları aracın grubuna göre 300TL — 2.000TL tutarları arasında değişen bir ön provizyon uygulanır. Bu tutar kart limitinizden bloke edilir ve kiralamanız bitiğinde varsa ekstra ödemeniz düşülerek blokenin kaldırılması için ilgili banakya yazılı olarak bilgi verilir. 

 MİNİMUM EHLİYET SÜRESİ

 • Ekonomik grup ve Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
 • Üst grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiyeye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiyede bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

FİYAT KOŞULLARI

Perla rent a car Fiyatlarına aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir:

 • Hasar Sigortası (CDW): Hasar Güvencesi çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarı tazmin eder. Bu sigorta lastikler, camlar ve aynalar, farlar ve araç iç döşemelerinde oluşan hasarları kapsamaz. Sigorta geçerlilik koşulları için ofislerden detaylı bilgi alabilirsiniz
 • Hırsızlık Sigortası (TP): Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, aracın çalınması sonucu doğacak zararı tazmin eder. Sigorta geçerlilik koşulları için ofislerden detaylı bilgi alabilirsiniz
 • KDV

 

Önemli Husular

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen veya Perla tarafından aracın erken iadesi talep edildiği halde aracın teslim edilmemesi,
 • Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Hasar Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.

 

Perla rent a car Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler

- Mini Hasar Sigortası-LCF (SCDW) : 

Hasar Güvencesine dahil olmayan Lastik-Cam-Far hasarları güvence altına alınır. Ayrıca Perla tarafından belirlenen tutarın (500 TL) altında kalan hasarlar, kiracı beyanı ile onarılarak  güvence altına alınır.

- Bireysel Kaza Sigortası (PAI) :

Sürücü ve araç içindeki kişiler sigorta limitleri dahilinde güvence altına alınır.-

- İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (LIS) :

Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilave olarak, belirlenmiş limitler çerçevesinde 3. şahıslara verilen zararlar güvence altına alınır.

- Tek Yön Ücreti

Aracın beliritilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)

- Yakıt

Araçlar mümkün olduğunca dolu depo yakıt ile teslim edilir ve dolu depo iade alınmak istenir. Aracın dolu depo teslim edilmesi ve eksik depo yakıt ile tarafımıza iade edilmesi halinde, eksik yakıt bedeline ilave olarak “Depo Doldurma Hizmet Bedeli” ayrıca hesaplanarak kiralayandan talep edilecektir.

- HGS

Kira süresince paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisinin toplam kullanım ücreti, KDV eklenerek kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

- İlave KM Paketi

Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. Bu bilgiyi rezervasyon esnasında öğrenebilirsiniz. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Kiralama süreniz boyunca size verilen km limitinize ilave olarak 500 km kullanım hakkı sağlar

- İlave Sürücü

Ehliyetin ibraz edilmesi ve kiralama ön şartlarına uygun olması koşulu ile ilave bir sürücünün de ek ücret ödenerek kiralanan aracı kullanabilmesine olanak sağlar.

- Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

- Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir.

Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın Perla rent a car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

 • Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
 • Dönüş istasyonunun değişikliği
 • Araç grubu değişikliği
 • Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
 • Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Bir saati aşan gecikmeler için ekstra bir günlük kiralama bedeli talep edilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler tüm sigortaların devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave gün ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

- Trafik Cezası Hizmet Masrafı

Kira süresi boyunca oluşabilecek trafik cezaları kiracıya aittir. Perla rent a car’a tebliğ edilen/edilecek trafik cezaları, tebliğ edilen tutar üzerinden %25 hizmet tutarı eklenerek kiracıdan tahsil edilir.

- Diğer Operasyonel Durumlar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sitemizden yapmış olduğunuz bilgi girişleri güvenli ortamda yapılmaktadır. Rezervasyonu tamamlamanızı takiben belirtmiş olduğunuz e-mail adresine, rezervasyonun belirtilen şekilde alındığına dair bir e-mail alacaksınız. Bu e-maili saklamanız gerekmektedir, tekrar site üzerinden bu e-maile ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Fiyat , araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde Perla rent a car kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı Perla rent a car sorumlu tutulamayacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi vb.) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.