Sık Sorulanlar Sorular | Perla Rent A Car Araç Kiralama

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

PERLA’DAN

Maximum Kartlılara

Taksit İmkanı

DETAY MAXIMUM KARTLILARA ÖZEL TAKSİT İMKANI!

ONLINE

Ödemede

%5 İndirim

DETAY ONLINE ÖDEMEDE %5 İNDİRİM FIRSATI

NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİM ?

https://www.perlatr.com internet sayfamızdan birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Dilerseniz online ödeme yaparak daha ekonomik fiyatlar ile aracınızı kiralayabilirsiniz.

+90 (546) 718 99 92 numaralı rezervasyon merkezini arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.


ARACI NASIL TESLİM ALABİLİRİM ?

Rezervasyon bilgilerinizle, tercih etmiş olduğunuz alış ofisine gitmeniz yeterlidir.

Havaalanında karşılama tercih edilmiş ise rezervasyon bilgilerinde belirtmiş olduğunuz saatte, (552) 208 3383 no’lu çağrı merkezimizi arayarak aracınızı otoparkta teslim etmek üzere sizi bekleyen personelimizle iletişime geçebilirsiniz.


ARACI NASIL İADE EDEBİLİRİM ?

Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz teslim ofisine gitmeniz yeterli. Alış ofisi ile teslim ofisinin farklı olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Havaalanı dönüşlerinde rezervasyon sorumlunuza önceden belirtmiş olduğunuz saatte giden yolcu kapılarında aracınızı personelimize teslim edebilrisiniz.


ARACI TESLİM ALIRKEN NELER GEREKLİDİR ?

Ehliyetiniz ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ) ve adınıza düzenlenmiş (rezervasyonunuzu yaparken belirtmiş olduğunuz) kredi kartınız mutlaka yanınızda olmalıdır. Adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz.


BAŞKASININ KREDİ KARTI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM ?

Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapamazsınız. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.


ARACI BENDEN BAŞKASI DA KULLANABİLİR Mİ ?

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda, tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Bir sözleşmeye kiracı dışında yalnız bir ek sürücü dahil edilebilir.


ARAÇLARINIZDA KİLOMETRE SINIRI VAR MI ?

Evet var. Kilometre limitleri ile ilgili detaylı bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz.


KİRALAMA BAŞINDA ALINAN PROVİZYON BEDELİ NE ZAMAN İADE EDİLİR ?

Kiralama başında kredi kartınıza uygulanan ön provizyon tutarının iadesi için gerekli işlemler, müşterinin sağlam ve iyi durumda aldığı aracı yine aldığı gibi sağlam ve iyi durumda teslim etmesine takiben ilk iş gününde ilgili bankaya ön provizyon iade maili geçilmesiyle başlatılır. İadenin gerçekleşmesi bankanın talebi aldığı işlem sırasına göre değişiklik gösterebilir. Bu sürenin 1 haftayı aşmaması beklenir.


ARAÇLARDA HGS VAR MI ?

Filomuzdaki tüm araçlada HGS bulunmaktadır. Kiralama süreniz sonlandığında, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.

HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yapmanız durumunda; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumlarına Perla tarafından ödenir ve kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.


KİRALADIĞIM ARAÇLA YURT DIŞINA ÇIKABİLİR MİYİM?

Hayır, kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.


TRAFİK CEZASI DURUMLARINDA ÖDEME NASIL YAPILIR ?

Kira süresi boyunca oluşabilecek trafik cezaları kiracıya aittir. Kiralama esnasında oluşan trafik ihlallerine ait (HGS/OGS geçiş ücretleri, kaçak geçiş cezaları, trafik cezaları vb.) tutarlar ilgili devlet kurumları tarafından Perla’ ya yansıtılmaktadır. Perla Kiralayana tebliğ edilen / edilecek bu trafik cezaları, hizmet bedeli eklenerek kiracının sözleşmede yer alan kredi kartı bilgilerinden tahsil edecektir.


KAZA DURUMUNDA NE YAPMALIYIM ?

Böyle bir durumda müşteri temsilcinizin size daha önce belirttiği telefon numarasından derhal Perla ile iletişime geçmeniz gerekir. Bir kaza durumunda sözleşmenize dahil olan sigorta kapsamından faydalanabilmek için aracın yeri hiç değiştirilmeden olay yerinin ve aracın fotoğraflanması, karşılıklı kaza tutanaklarının eksiksiz doldurulması ve kazaya karışan diğer sürücülerin ehliyet, ruhsat ve trafik poliçelerinin birer örneğinin edinilmesi gerekmektedir. Tek taraflı kazalarda trafik polisinin tanzim edeceği kaza tutanağı esas alınacaktır.


KAZA DURUMUNDA ARACIN TAMİRDE KALDIĞI SÜRE İÇİN PARA ALIYOR MUSUNUZ ?

Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması, kaza durumunda temin edilmesi gereken belgeler eksiksiz tamamlanması durumunda almıyoruz. Aksi takdirde; aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Her hangi kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracı öder.


FİLO KİRALAMA YAPIYOR MUSUNUZ ?

Evet. PERLA ‘dan uzun dönem kiralama yapabilirsiniz.