PIRIL PIRIL ARAÇLAR İÇİN İPUÇLARI | Perla Rent A Car Araç Kiralama

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

PERLA’DAN

Maximum Kartlılara

Taksit İmkanı

DETAY MAXIMUM KARTLILARA ÖZEL TAKSİT İMKANI!

ONLINE

Ödemede

%5 İndirim

DETAY ONLINE ÖDEMEDE %5 İNDİRİM FIRSATI

Pırıl Pırıl Araçlar için İpuçları

access_time 17 Mayıs, 2018

Pırıl Pırıl Araçlar için İpuçları

K ültürümüzde temizliğin her zaman ayrı bir yeri vardır. Temiz ortam zihinsel olarak rahatlatıcı ve sağlığımız için de gereklidir. Aynı zamanda eşyalarımızın kullanım ömrünü de arttırmış oluruz. Araba temizliği de en az ev temizliği kadar önemli. Estetik kaygıların yanı sıra düzenli temizliği yapılmayan araçların kaporta ömrü kısalır, performansı düşer ve sağlığınız için tehdit oluşturabilir. Bu yüzden araba temizliği özen ve emek ister. Ev temizliğinin püf noktaları olduğu gibi araba temizliğinin de var. Ama araba temizliği öyle ev temizliğine benzer mi, bir cila kaç para haberin var mı diyorsanız sizi buraya alalım.

Reader’s Digest isimli dergide verilen habere göre aracınızı temizlemek ve temiz tutmak için araba şampuanlarına, cilalarına, temizleyicilerine dünyalar kadar para ödemenize yok. Evde başka amaçlarla kullandığınız ürünlerle ve ya kolayca elde edebileceğiniz karışımlarla arabanızın pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için araba temizleme yöntemleri arasından en rahat ve kolay erişebileceğiniz malzemelerden oluşan bir derleme yaptık.


1-PARLAKLIK İÇİN SAÇ BAKIM KREMİ:

Eğer arabanızın parlak görünmesini istiyorsanız, yıkama suyunun içine saç kremi ekleyin. İşin sırrı saç kreminin lanolin içermesi. Üstelik saç kreminin etkisiyle kayganlaşan arabanızın üzerine yağan ilk yağmur damlaları da akıp gider ve iz bırakmaz.