Gaziantep Araç Kiralama | Perla Rent A Car Araç Kiralama

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

PERLA’DAN

Maximum Kartlılara

Taksit İmkanı

DETAY MAXIMUM KARTLILARA ÖZEL TAKSİT İMKANI!

ONLINE

Ödemede

%5 İndirim

DETAY ONLINE ÖDEMEDE %5 İNDİRİM FIRSATI

Gaziantep’te güzel bir gün

gaziantep zeugma mozik müzesi

Gaziantep’te araba kiralamak şehrin keyfini doyasıya çıkarmak için ilk yapmanız gereken şeylerden biridir. Perla Rent A Car ile araç kiralama işlemlerini bitirdiğinizde artık hazırsınız.

Güne coğrafi konumundan ötürü tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan, el sanatları, yemekleri, baklavası ve Antepfıstığı ile uluslararası boyutta tanınan Gaziantep’te başladığınız için şanslısınız.

Bir gün içerisinde Antep’te ne yenir? Antep’te nerelerin görülmesi gerekir? Antep’te tarihi yerler nereleridir? Antep’te nereye gidilir? Antep’te gezilecek yerler nereleridir? Antep’in nesi meşhurdur? Bu soruları cevaplıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Gaziantep kahvaltı mekanları

gaziantep yemek kahvaltı katmer

Gaziantep’te gerçek bir lezzet peşindeyseniz buna kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Metanet Lokantası’nda güne sizi şaşırtacak kadar lezzetli “beyran”la başlayabilir, alışılmış kahvaltılardan dışında arayış peşindeyseniz Gaziantep’e has lezzet duraklarının başında gelen Köşk’te tadı hafızanızdan uzun zaman çıkmayacak bir ciğer kavurma yiyebilirsiniz. Gaziantep’e has kahvaltı geleneklerinden katmerin en önemli ustalarından Katmerci Zekeriya Usta’ya uğrayabilir veya yine yöreye özel lezzetler sunan fakat biraz daha hafif sayılabilecek Orkide Pastanesi’nde serpme yöresel kahvaltı yapabilirsiniz.

Gaziantep’in tarihi yerleri

gaziantep tarihi kale

Kahvaltı bitti artık yola çıkma zamanı. Gaziantep tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Konum olarak ilk uygarlıkların doğduğu bölge olan Mezopotamya ile Akdeniz arasında bulunması ve İpek Yolu’nun buradan geçmesi şehri ticari, sanatsal ve kültürel alanlarda önemli bölgelerden biri haline getirmiştir.

Dünyanın en güzel mozaiklerinden biri olan Çingene Kızı mozaiğini görmek için ne kadar sabırsızlansanız yeridir. Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Sular altındaki eski bir Roma kenti olan Zeugma’dan kurtarılan mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi kültür meraklılarının kenti ziyaret etmek için başlı başlına bir sebep olabilecek kadar bir zenginliğe sahiptir.

Şehir merkezine yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Yesemek Köyü’ndeki açık hava müzesi ise yaklaşık 500 heykelin bir arada bulunduğu Ortadoğu’nun en büyük açık hava müzelerinden biridir, bu harika müzeye hayran kalacaksınız.

Ülkemizde ayakta kalabilmeyi başaran kalelerin en güzel örneklerinden olan Gaziantep Kalesi, yüksek kayalarla örtülü bir tepe üzerinde bulunan Rumkale, M.Ö. bin yıllarındaki kültüre, giysilere ve yaşam biçimine ışık tutan Karkamış Antik Kenti, Türkiye'de kurulmuş ilk yemek müzesi olan Emine Göğüş Mutfak Müzesi de Gaziantep'in tarihini yansıtan, ilginizi çekebilecek güzel yerlerin başında gelir.

Lezzet keşfi

gaziantep baklavası antep fıstığı

UNESCO tarafından Yaratıcı Şehirler Ağı listesine giren, özgünlüğü ve çeşitliliğiyle Türk ve Dünya mutfakları arasında ayrıcalıklı bir konumda olan Antep Mutfağı’nı keşfederken hiç zorlanmayacaksınız. Alinazik, patlıcan kebabı, beyti, fıstık kebabı, külbastı cartlak kebabı gibi kebap ve et yemekleri sizi bekliyor. Yuvalama çorbası, içli köfte, beyran çorbası ve kuru dolma gibi yöresel yemeklerden de tatmayı ihmal etmeyin. İmam Çağdaş, Bişirici ve Ehli Kebap şehir merkezinde size tavsiye edilecek en önemli mekanların başında gelir. Gaziantep’in meşhur baklavaları için İmam Çağdaş ya da Koçak’a uğrayabilirsiniz. Atmosferiyle sizleri büyüleyecek, şehrin en güzel kahvesini yapan yerlerin başında gelen Tahmis Kahvesi’nde mola vermeyi unutmayın.

Şehri keşfetmeye devam ediyoruz

gaziantep tarihi kalesi

Tarihi Kentler Birliği’nin “Başarı Ödülüne” layık görülen, 16. yüzyılda kurulan Bakırcılar çarşısı, Osmanlı’nın en önemli çarşılarından biri olarak görülürdü. Bu tarihi dokuyu deneyimlemeniz için mutlaka uğramalısınız.

Gaziantep Etnografya Müzesi, Gaziantep Atatürk Müzesi ve Gaziantep Oyuncak Müzesi, İncirli Bedesten, Hüseyin Paşa Bedesteni, Kemikli Bedesten, konakları ve dar sokaklarıyla Gaziantep unutulmaz zamanlar vadediyor.

Gaziantep araç kiralama

Perla Rent A Car Gaziantep Havalimanı ofisinden oto kiralama işlemlerini yaptıktan sonra şehrin keyfini doyasıya çıkarın. Gaziantep’te araç kiralama rezervasyonunuzu bize telefonla ulaşarak ya da internet sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Adres: Gaziantep Havalimanı yolu üzeri 12. Km Opet Akdemir Petrol yanı
OĞUZELİ / GAZİANTEP
Telefon: +90 (342) 582 11 51 / +90 (507) 132 00 27
E-Posta: gzt50@perlatr.com
www.perlatr.com

HEMEN ŞİMDİ ARAÇ KİRALA