FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

ONLINE

Ödemede

%25 İndirim

DETAY

PERLA’DAN

Maximum Kartlılara

Taksit İmkanı!

DETAY

Şehirden Kaçış: Kamp

access_time 25 Mayıs, 2018

2 1. yüzyılın globalleşen dünyasında insanoğlunun doğa ile baş başa kalması hayli zor bir hal aldı. Özellikle son 30 yılda köylerin de birer küçük kasabaya dönüşmesi ve hemen hemen her ihtiyacın hazır olarak giderilmesi köylü kavramında değişikliğe neden olmuş ve eski doğa-insan ilişkisini tarihe gömmüştür. Günümüzde eskisi kadar olmasa da insanlar yoğun şehir hayatından bunalıp derin bir nefes almak için genlerinin sesine kulak veriyor ve küçük kaçamaklar yapıyor. Bu kaçamaklardan en yaygın ve kolay olanı ise tabi ki kamp yapmak.

Kamp yapmak için bir araba, bir çadır ve bir uyku tulumu size yeter. Ateş yakmak, yemek yemek için küçük araç gereçler de gerekiyor tabii. Fakat onlar zaten sürekli elimizin altında olan şeyler. Bundan dolayı saydığımız üç ana gereci temin edersek kamp yapmaya hazırız demektir. İstediğimiz yere gidip doğanın kollarına kendimizi atmak için bir araba, rüzgardan ve çeşitli hayvanlardan korunmak için bir çadır ve son olarak gece üşütmemek ve rahat uyumak için bir uyku tulumu. Üç ana gereci temin ettikten sonra nerede kamp yapacağınıza karar vereceksiniz. Bu konuda şanslıyız. Asırlar boyu sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış ülkemiz doğal güzellik ve tarihi açıdan dünyanın sayılı coğrafyalarından biridir. Arabanıza bindiğiniz zaman gözünüze ilk görünen dağa doğru yol alırsanız kamp yapabileceğiniz bir çok yer göreceksiniz. Ayrıca sahil kenarında, özellikle sahillerin dağlarla buluştuğu yerlerde de harika kamp alanları keşfedebilirsiniz.
Biz gene de ülkemizin rağbet gören kamp yerlerinden birkaç tanesini sizin içi sıralayalım.


1-Kelebekler Vadisi, Muğla

Kelebekler Vadisi Fethiye’den sadece motorlar ulaşım sağlanabilen ve imara kapalı nadir bir koy. Kendinizi doğa ananın kollarına bırakabileceğiniz, ülkemizin sayılı doğal güzelliklerinden bir tanesi.
2-Cunda Adası, Ayvalık, Balıkesir

Manzara eşliğinde ruhunuzun derinliklerinize inmek ya da doğa eşliğinden sevdiklerinizle eşsiz zamanlar geçirmek istiyorsanız Cunda adası tam aradığınız yer. Şehir merkezine yakınlığı da acemi kampçılar için cesaret verici bir özellik.3-Bademli Köyü, Dikili, İzmir

Bademli köyünün harikülade denizi, el değmemiş doğal bitki örtüsü ve çevresi köyü kamp yapmak için eşsiz yerlerden birisi yapıyor. Ek olarak 100 yıllık kütüphanesi, fail haldeki tiyatrosu sizleri doğa ile kültürün kesiştiği yerde bekleyecektir.